Na hasło „grafika” masz gęsią skórkę? W pracy Wirtualnej Asystentki z pewnością będziesz je tworzyła. Jeśli nie masz tego w swojej ofercie i nie wykonujesz takich usług dla swoich klientów, to z pewnością dla siebie już tak. Poznaj więc najpopularniejsze narzędzia do grafiki.
Jeśli bowiem łudzisz się, że to Cię ominie… To z grafikami jest jak z copywritingiem. Nie robisz tego „zawodowo”, jednak przynajmniej podstawy znać powinnaś. Będziesz potrzebowała grafik na przykład na swoją stronę www.
Gdzie łatwo i szybko tworzyć grafiki?
Jeśli nie potrzebujesz mocno zaawansowanych grafik, przedstawię Ci kilka programów, które możesz z powodzeniem wykorzystywać w codziennej pracy. Oczywiście, jeśli zajmujesz się tym profesjonalnie, pewnie doskonale znasz Photoshop. Jednak do prowadzenia mediów społecznościowych, lub bloga, z pewnością wystarczy Ci któryś z poniższych przykładów. Narzędzia do grafiki:
Canva
Cóż, jej główną wadą jest to, że trudno znaleźć kogoś, kto nie korzysta z szablonów Canvy. Bystre oko dojrzy to w postach. Jednak Canva jest bardzo dobrą opcją. Oferuje całkiem sporo wspomnianych gotowych szablonów, w tym również animowane. Do tego cała masa grafik i zdjęć, a także drobniejszych elementów. Co ważne, program oferuje przygotowane już wymiary do postów na Facebooka, Instagram czy dokumenty A4. Dostępny w wersji pro i podstawowej. To, czy chcesz płacić za wersję pro, zależy od Twoich potrzeb.
Posiada też przycisk szybkiej zmiany wielkości pod inne wymagania wymiarowe. Ekspresowo więc zmienimy post facebookowy na odpowiedni format na instagram.
Crello
Bardzo podobny do Canvy. Mimo tego jednak mniej popularny. To może być uznane za jego plus. Dlaczego? To proste, mniejsza jest szansa, że wiele osób wykorzystywało przed Tobą dany szablon. Również możesz wybierać pomiędzy wersją podstawową a wersją pro. Jednak już darmowa opcja oferuje naprawdę wiele.
Snappa
Bardzo proste narzędzie, wykorzystywane głównie na potrzebny mediów społecznościowych, banerów reklamowych oraz blogów. Snappa oferuje całkiem pokaźną bazę zdjęć. Umożliwia również publikowanie grafik w Social Mediach bezpośrednio z programu. Zdecydowanie jest mniej popularna niż Canva, jednak warta uwagi.
Relay That
Relay That trochę różni się od poprzednich propozycji. Przede wszystkim oferuje swoje własne firmowe szablony. Oznacza to, że po wgraniu logo firmy i wybraniu kolorów, grafiki są automatycznie generowane, według gotowych szablonów. Jest możliwość ich dostosowania, ale zakres edycji jest niewielki.
Desygner
Program niezwykle podobny do Canvy. Desygner oferuje bogatą bibliotekę szablonów, podobnie jak Canva, czy Crello. Plusem jest to, że program można połączyć z naszymi mediami społecznościowymi. Oprócz tego Desygner daje możliwość organizowania projektów w foldery oraz pobieranie plików z różnym rozszerzeniem.
Piktochart
Rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które tworzą infografiki, broszury, czy prezentacje. Dostępnych jest wiele szablonów. Swoje pomysły możesz przedstawić na mapie lub wykresie.
Pixlr
Pixlr to program online, mocno przypominający Photoshopa. Podobnie jak w przypadku Canvy, czy Crello, Pixlr oferuje całkiem sporo gotowych szablonów. Dostępnych mamy szereg funkcji oraz trybów edycji grafik. Czy ma jakieś wady? Tak, nie jest tak prosty w obsłudze, jak na przykład Canva.
Podsumowanie
Najbardziej popularne narzędzia do grafiki są nadal Canva i Crello. Jedni Canve kochają, inni przeciwnie. Osobiście uważam, że to naprawdę przyjemne i wygodne narzędzie. Możemy udostępniać swoje projekty innym, np. swoim klientom. Oczywiście, jakiego narzędzia będziesz używała, zależy od Ciebie. Od Twoich potrzeb i po prostu tego, który program przypadnie Ci do gustu. Dlatego też najlepiej przetestować kilka z nich.
A Ty jakiego narzędzia używasz? Dodałabyś coś do tej listy?