Pytanie proste, nieskomplikowane a odpowiedź wymaga co najmniej kilku akapitów. Najprostszą odpowiedzią byłoby: „warto, żeby ułatwić współpracę z wirtualną asystentką”. I tak w rzeczywistości jest, ale to zdanie określa cel, a nie sposób jego osiągnięcia.
Delegować dobrze? Czyli jak i po co?
Aby osiągnąć cel, przedsiębiorca musi się świetnie do delegowania przygotować. Opierając się na przygotowanym przeze mnie i mojego męża poradniku „Jak przygotować się do współpracy z WA?” poniżej podaję poszczególne kroki, które przedsiębiorca musi przejść, aby ten cel osiągnąć.
Obejmują one określenie:
- celu współpracy,
- kwoty, którą możesz na tę współpracę poświęcić,
- zadań chcesz oddelegować,
- przybliżonego czasu realizacji zadań,
- czasu wdrożenia pracownika w zadania,
- zasad współpracy, ile wolności w działaniu będzie miała WA,
- czy przedsiębiorca potrzebuje wdrożenia w programy służące do delegowania, szkolenie,
- osoby, z którą przedsiębiorca chce podjąć współpracę: doświadczona czy wchodząca na rynek,
- próbnego zadania lub jego braku,
- liczby kandydatek do rozpatrzenia,
- terminu rekrutacji i poszczególnych jej etapów sposobu delegowania,
- formy rozliczeń.
kończąc na stworzeniu umów formalnych i napisaniu ogłoszenia. Wiele z wymienionych punktów szczegółowo opisuję w wyżej wymienionym poradniku, który można pobrać za darmo tutaj:
Czy naprawdę trzeba te wszystkie kroki przejść żeby nauczyć się dobrze delegować?
Warto, jeśli chcesz się nauczyć delegować dobrze. Dobrze — czyli z szeroko pojmowaną korzyścią dla Ciebie i satysfakcją z wykonywanej pracy dla wirtualnej asystentki. Przygotowanie się do dobrego delegowania sprawia, że współpraca przebiega sprawnie, nie ma niedomówień i nieprzyjemnych niespodzianek w postaci wykonania zadania w sposób niezgodny z wyobrażeniami przedsiębiorcy. Jeśli przedsiębiorca dobrze deleguje, śpi spokojnie, bo wie, że zadania są wykonywane zgodnie z jego wytycznymi, na czas i na oczekiwanym poziomie.
Ponadto we współpracy czynnik ludzki zawsze odgrywa ogromną rolę. Bycie człowiekiem oznacza, że przedsiębiorca ma zawsze na względzie fakt, iż wirtualna asystentka to człowiek, który też może mieć gorsze dni, trudniejsze momenty w życiu. Nawiązywanie dobrych relacji pomaga przejść przez bardzo intensywne, wymagające okresy w firmie przedsiębiorcy w przyjaźni i wzajemnym wsparciu.
A co jeśli nie umiem delegować?
Jeśli chcesz nabyć takie umiejętności, nauczyć dobrze delegować, to już ruszył nasz kurs „Deleguj zdalnie” i już można pobierać. Współpraca online z wirtualna asystentka to najlepsza forma skalowania biznesu i nie warto z tym zwlekać.
Twój biznes stoi w miejscu? Potrzebujesz wsparcia?
Zatrudnij Wirtualną Asystentkę! Zapraszam serdecznie do kontaktu, to może być twój pierwszy krok do sukcesu!
mój e-mail: info@elawolinska.pl
Podobał Ci się ten artykuł?
Podziel się swoja opinią udostępniając go publicznie, ponieważ pomagasz w ten sposób rozwijać się tej witrynie.