Umuzykalnianie

Umuzykalnianie

 

Nie byłabym sobą, gdybym mojej miłości do muzyki nie łączyła z nauczaniem. Prowadzę więc zajęcia umuzykalniająco rozwojowe dla najmłodszych dzieci. Staram się łączyć na nich różne metody pedagogiczno muzyczne. Prócz dobrej zabawy są one okazją do integracji, a przede wszystkim kształtują wrażliwość, pamięć, mowę. Przede wszystkim jednak, w naturalny sposób pozwalały na aktywność i twórczość, dzięki czerpaniu radości z muzyki.

Zajęcia umuzykalniające, które prowadzę, to nie tylko praca i nauczanie dzieci. Wynikają one z troski o najmłodszych, z miłości do muzyki, z pragnienia rozwoju i fascynacji tą dziedziną. Staram się udowodnić, że odpowiednia muzyka i umiejętnie prowadzone zajęcia dają ogromne możliwości rozwojowe. Przy okazji integrują, wspierają równowagę, umiejętności społeczne, mowę, kreatywność u dzieci, a wszystko to poprzez dobrą zabawę w gronie rówieśników.

Szczególnie inspirująca jest obserwacja jak muzyka wpływa na mowę, równowagę i umiejętności społeczne u dzieci. Wszystkie moje badania i wnioski zbieram do pracy naukowej, którą, mam nadzieję, już niedługo uda mi się podsumować.

Więcej informacji na temat zajęć znajdziecie na mojej stronie www.wokalistka.com.pl

Back to Top